listopad 13 2017 0Comment

Hydraulika Siłowa

Hydraulika siłowa

Hydraulika Siłowa

 

Hydraulika Siłowa w maszynach budowlanych, maszynach drogowych, maszynach leśnych czy maszynach rolnych to jeden z najważniejszych ich fundamentów.

Hydraulika Siłowa maszyn pozwala im na podnoszenie łyżek, ramion, wysięgników, do kopania, wiercenia i tak dalej.
Gdyby nie ona maszyny nie miałby by możliwości chwytu tak jak chociażby w HDS.

 

Krótko mówiąc większość maszyn pracuje właśnie poprzez wykorzystanie hydrauliki siłowej i bez niej maszyny te byłyby nieprzydatne.

 

Hydraulika siłowa charakteryzuje się wykorzystywaniem energii ciśnienia cieczy hydraulicznej i zamianą jej w energię mechaniczną, w postaci ruchu elementów maszyn takich jak np: siłowniki czy silniki hydrauliczne.

 

Podstawowymi częściami większości układów hydraulicznych są między innymi zbiorniki z cieczą hydrauliczną, zawory zwrotne, pompy hydrauliczne, silniki hydrauliczne, siłowniki hydrauliczne oraz odpowietrzenia.

Wzrost popularności tych układów odnotowano od czasu II Wojny Światowej.
W przypadku urządzeń przemysłowych, rolniczych, budowlanych, drogowych systemy te skutecznie współzawodniczą z ich mechanicznymi czy elektrycznymi odpowiednikami.

Podstawową zaletą układów hydraulicznych jest ich wszechstronność i co najważniejsze wydajność.
Do powyższych doliczyć można również łatwość sterowania i dokładność (bardzo szybka reakcja maszyny na czynności wykonane przez jej operatora).
Układy czy maszyny stosujące takie układy są zdolne do wytwarzania potężnych sił sięgających do tysięcy ton.Zresztą ich niezawodność i przydatność definiuje skutecznie przemysł lotniczy gdzie układ hydrauliczny stosuje się w samolotach (hamulce czy wypuszczane podwozie).

Dlatego skoro już korzystamy z tego „cudu” techniki, warto zwrócić uwagę na prawidłowe obchodzenie się z nim jak i jego serwis.

Jak już wskazaliśmy na układach hydraulicznych ciąży wielka odpowiedzialność ze względu na charakter pracy jaki wykonują – ponieważ przykładowo dźwig, który podnosi w danej chwili kilka ton na znaczną wysokość – w przypadku awarii może narobić ogrom szkód. 

Oczywiście nie wspominając o podnośnikach wyjeżdżających na 40m w górę z ludźmi w koszu podnośnika…

Dlatego by zapobiec drobnym i tym dużym awariom, układ ten należy przeglądać, doglądać i przede wszystkim serwisować. Bez tego typu działań, jest to tylko kwestia czasu kiedy wydarzy się coś złego. 

A spowodowane jest to iż każdy podzespół, element czy część ma swoją wytrzymałość i nie jest w stanie pracować w nieskończoność. Dlatego wraz ze swoimi maszynami – zapraszamy Państwa do naszego Serwisu Naprawy Maszyn w Gorzowie Wielkopolskim.

U nas wasza maszyna zostanie przeglądnięta i zserwisowana na najwyższym poziomie.

Cechuje nas profesjonalizm, dlatego korzystając z naszych usług na miejscu oferujemy również warsztat hydrauliki siłowej zaopatrywany przez HANSA FLEX.

Do tego nasi pracownicy o ogromnym doświadczeniu mogą zaoferować zakuwanie węży – niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania hydrauliki siłowej.

SPRAWDŹCIE NASZĄ OFERTĘ

Serdecznie zapraszamy!