styczeń 04 2018 0Comment

Nowy Rok i Nowości w Świecie Maszyn Budowlanych

Nowy Rok i Nowości w Świecie Maszyn Budowlanych

Nowy Rok i Nowości w Świecie Maszyn Budowlanych to temat opisujący postęp technologii w ciężkich maszynach. Jak wiadomo nowinki techniczne i technologiczne nie dotyczą tylko maszyn budowlanych. Obejmują one również maszyny rolnicze, leśne czy maszyny drogowe ale także podnośniki i dźwigi.

Jednakże dziś chcielibyśmy skupić się na jednym z największych producentów maszyn budowlanych – KOMATSU.

Bo to właśnie Komatsu Poland, firma która oferuje sprzedaż maszyn budowlanych takich jak m.in. spycharki, koparki gąsienicowe i kołowe, ładowarki kołowe, koparko-ładowarki, mini koparki i mini ładowarki, koparki gąsienicowe do wyburzeń, wozidła sztywnoramionowe i przegubowe – zrobiła duży krok w stronę przyszłości – a dokładniej rozpoczęła współprace z firmą NVIDIA.

 

NVIDA to jeden z czołowych producentów podzespołów komputerowych – głównie kart graficznych. Jego siedziba znajduje się w słynnej Dolinie Krzemowej.

 

Współpraca obu firm polegać ma na zwiększeniu inteligencji i autonomii maszyn.

Aby wykonać to zadanie, Nvidia rozwinęła dwa główne narzędzia.

Pierwszym z nich jest coś co nazywa się GPU NVIDIA – narzędzie to umożliwia analizę budowy w czasie rzeczywistem oraz umożliwia jej wizualizację w obrazie 3D.

Drugie z narzędzi to NVIDIA Jetson AI – platforma służąca cięzkim maszynom budowlanym, pracującym w różnych zakładach – pozwoli to im być całkowicie autonomicznymi.

Obydwa narzędzia są wielce istotne dla znaczenia sztucznej inteligencji. Chodzi tu o rozwój technologii, która umożliwi maszynom inteligentne samodzielne działanie.

Takie maszyny będą mogły prowadzić natychmiastowe analizy otoczenia oraz alarmować w razie niebezpieczeństwa. 

Zalety tej technologii

Place budowy to środowisko pracy o dużym ryzyku ze względu na natężenie prac, charakter wykonywanych prac, ruch osobowy i maszynowy oraz sam fakt używania ciężkiego sprzętu.

Spowodowanie „myślenia” u maszyn uzupełni czynnik ludzki i znacznie zwiększy bezpieczeństwo zarówno operatorom jak i ich otoczeniu.

Wykorzystanie analizy budowy to spojrzenie na wiele interakcji zachodzących między operatorami i maszynami. Umożliwia ono także śledzenie całego zaplecza maszyn wykorzystywanego na budowie.

Akutalnie technologia ta jest niesamowicie droga i koszt jej zakupu nie przeniesie się znacząco na zwiększenie zysków. Jednakże w przyszłości cena ta zapewne znacząco spadnie i będzie ona szeroko stosowana i ogólnie dostępna.

 

Aktualnie Komatsu i NVidia są w początkowej fazie współpracy TP 4.0

 

Mając na uwadze powyższe – my jako MCS Serwis i Naprawa Maszyn musimy zadbać o to by nadążyć za wchodzącą na rynek technologią.

Dlatego prowadzimy ciągłe działania mające na celu samodoskonalenie się pracowników jak i działania zewnętrzne podnoszące ich kwalifikacje.
Podejmujemy inwestycje związane z zakupem najnowszego sprzętu do prowadzenia napraw i serwisów maszyn.

Nowy Rok i Nowości w Świecie Maszyn Budowlanych to dla MCS Machinery Construction Service Gorzów Wielkopolski, sygnał że trzeba dbać o rozwój firmy jak i jej pracowników.

Modernizujemy hale pod nowe większe maszyny. Udoskonalamy stanowiska pracy. Zakupujemy nowe technologie komputerowe, niezbędne w diagnostyce komputerowej maszyn – bez której już niedługo żadna naprawa ani serwis nie będzie mógł być prawidłowo wykonany.

Dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszymi >> usługami << i skorzystania z naszej oferty.

Gwarantujemy 100% profesjonalizmy, fachowej wiedzy i satysfakcji.

ZAPRASZAMY

MCS Machinery Construction Service
Serwis i Naprawa Maszyn

ul. Piłkarska 25

66-400 Gorzów Wlkp.

880 622 542