lipiec 09 2018 0Comment
nowoczesna technika

Nowoczesne Technologie w Budownictwie

Nowoczesne Technologie w Budownictwie

Nowoczesne Technologie w Budownictwie

Nie od dziś wiadomo iż technolgia współczesnego świata idzie do przodu. 

W poprzednich wpisach – już o tym wspominaliśmy – dziś mamy ciąg dalszy.

Technologia mocno wdziera się w branże budownictwa – kosntruktorzy już od kilkunastu lat szukają nowych lepszych rozwiązań.

Nowoczesne technologie w budownictwie można zauważyć m.in. w konstrukcjach maszyn budowlanych, maszyn leśnych, maszyn drogowych czy rolnych – a także w ich wyposażeniu.

Technika widoczna jest także w kabinach operatorów koparek, dźwigów, podnośników, ładowarek oraz innych maszyn budowlanych.

 

Nowoczesne technologie w budownictwie widać także w narzędziach ręcznych używanych przez fachowców z branży.
Ulepszenia mają na celu zwiększenie ergonomii pracy, a także zwiększyć jej wydajność przy tym jak najmniej obciążając użytkownika urządzenia.

 

Natomiast jednym z najnowszych urządzeń jakie kategoryzowane będzie jako nowoczesne technologie w budownictwie są kaski z intercomem dla pracowników budowy.

Oczywiście jest to kolejny gadżet – ale jakże przydatny. Obecenie znajduje się w fazie przygotowania/prototypu.

Taki kask przemysłowy jest po części przełożeniem tego co funkcjonowało już w motoryzacji a dokłądniej w akcesoriach motocyklowych.

Zadaniem kasku jest umożliwienie utrzymania stałej łączności między ekipą budowlaną. Pełna i swobdna komunikacja to jego priorytet.

Jak wiadomo często na budowie przy pracujących maszynach pojawia się problem z komunikacją przez istniejący na budowie hasłas np.: od koparek, ładowarek, dźwigów i innych maszyn.

Taki kask zapewnia rozwiązanie problemu.

Sterowanie głosem rozwiązuje kwestie związane z zazwyczaj montowanymi w takich urządzeniach, małymi przyciskami. 

Teraz zajęte ręce nie będą problemem przy użyciu komunikatora. Nie trzeba też będzie nosić przy sobie telefonu służbowego i szukać go po kieszenia aby zadać pytanie swoim współpracownikom.

Oczywiście do kasku dołożone są specjalne zabezpieczenia i powłoki chroniące użytkownika.

 

Jak widać powyżej coraz częściej mówi się o nowczesnych technologiach w budownictwie.
Jak wspominałem są to maszyny, gadżety, narzędzia ale także sam sytem pracy jak i materiały budowlane.

Przykładowo w ostatnich latach w Polsce pojawia się na nowo technologia domów szkieletowych -na konstrukcji metalowej lub drewnianej. 

Taka technika pozwala na znaczne przyśpieszenie budowy naszego własnego kąta.

To samo tyczy się materiałów budowlanych – ich skład, sposób użycia również jest w ciągłej modyfikacji tak by osiągnąć coraz to lepsze wyniki.

Przykładem ostatnio przez nas spotkanym jest kwestia izolacji dachów czy fundamentów.

Do tej pory głównie słyszało się papa i lepik, sprawdzona technika od lat.
ALe nie – bardzo dobrą i nie drogą alternatywą są membrany poliuretanowe – tak mało znane a mające nieporównywalnie więcej atutów niż „starodawna” papa.

Dlatego zarówno jak i przy maszynach budowlanych – warto pochylić się także nad nowinkami technologicznymi innych składowych branży budowlanej – bo gwarantujemy że to nie zaszkodzi a wręcz przyniesie same korzyści.hine

MCS Machinery Construction Service – również od lat poszukuje najnowszych rozwiązań w dziedzienie naprawy maszyn budowlanych, maszyn drogowych, maszyn rolnych, maszyn leśnych czy tartacznych.

Dla nas to przyjemność pracować na najnowszej technologii, która zapewni satysfakcje wam jak i nam.