sierpień 06 2018 0Comment
caterpillar koparka

Nowa Generacja Koparek od CAT

Nowa Generacja Koparek od CAT

Nowa Generacja Koparek od CAT

Koparki Caterpillar Next Generation to maszyny z ciężkiej kategorii wagowej – a dokładniej maszyny 36-tonowe.
Mowa tu o dwóch modelach 336 i 336GC.

Modele te mają zwiększoną wydajność operacyjną, ich praca opiera się także o zmniejszone zużycie paliwa i zmniejszenie zużycia elementów eksploatacyjnych.
Ponadto modele te znacznie zwiększają komfort operatora – pracującego w tej koparce.

Producent tych koparek pochylił się także nad elementami hydrauliki siłowej tych maszyn budowlanych – a dokładniej zwiększona odporność siłowników jak i węży ciśnieniowych oraz ich połączeń.  Niby niewiele ale my jako m.in warsztat naprawy koparek, w tym hydrauliki siłowej – wiemy że to jednak jest bardzo wiele.

Hydraulika siłowa to jeden z najważniejszych elementów tych maszyn – dodatkowo od którego wiele zależy – zarówno w kwesti bezpieczeństwa jak i produktywności!

Dlatego producent w modelu 336 w standardzie koparki wyposażył ją w technologię Cat Connect a także elementy dające jej nawyższą moc i udźwig.

Nowa technologia koparek CAT – zwiększyła ich wydajność o 45%

 

W ramach nowej technologi koparki zotały wyposażone także w Cat Grade z systemem 2D, który dostarcza dane dotyczące głębokości, nachylenia i odległości poziomej do nachylenia – a wszystko to sterowane z ekrandu dotykowego niczym w smartphonie.

Kolejnym z nowoczesnych systemów w ramach „Nowa Generacja Koparek od CAT” to zainstalowany w tych maszynach budowlanych Grade Assist – który automatyzuje ruchy wyśegnika, drążka i łyżki – tak by operator bez wysiłku utrzymał odpowiedni poziom podczas kopania.

 

Jeszcze więcej technologii… w ramach 

Nowa Generacja Koparek od CAT

Następnym systemem jest system ważenia – nazwany przez caterpillar Cat Payload.

Umożliwia on osiągnięcie precyzyjnych wartości docelowych i zwiększenie wydajności załadunku. A to wszystko dzięki ważeniu ładunku na bieżaco.

 

Jedną z najważniejszych i najbardziej innowacyjnych technologii zastosowanych w tej koparce jest funkcja blokowanego obszaru 2D, która zapobiega poruszaniu się jakiejkolwiek cześci koparki poza wspomnianym obszarem i wyznaczonymi dla niego punktami.
Funkcja ta jest niezwykle przydatna przy pracy w pobliżu ruchu drogowego, lub pracy pod konstrukcjami.

 

 

Oszczędność paliwa do 15%

 

Nowa technologia Smart Mode z automatu dostosowuje moc silnika i moc hydrauliki siłowej do warunku potrzebnych podczas kopania.

W ten sposób optymalizuje zużycie paliwa i wydajność maszyny budowlanej. Jeśli nie ma zapotrzebowania hydraulicznego, prędkość silnika zostaje zmniejszona.

Natomiast układ chłodzenia został wyposażony w nowy wentylator , który uruchamia się na żądanie.

 

Minimalizacja kosztów operacyjnych nawet o 15%

Cat postanowił zmodernizować elementy eksploatacyjne koparek – i tak ulepszył filt powietrza o zintegrowane oczyszczanie wstępne i filtry wtórne.

Zmodernizowane zostały także filtry układu hyraulicznego oraz fitry układu paliwowego – wzrost długości eksploatajci od 50% do 100% !!

 

Standardowo jak przy innych nowych produkcjach – producent dokłada wszelkich starań aby maksymalnie umilić pracę operatorowi koparki.

I tak Caterpillar postanowił udostępnić kilka opcji wyposażenia zawierających m.in:

  • przechylną konsole ułatwiające wsiadanie i wysiadanie
  • zaawansowane nowoczesne mocowania ograniczające drgania w kabinie nawet o 50%
  • system audio – zintegrowany z bluetooth 
  • nowoczesna klimatyzacja
  • programowalne przyciski joystick-a, wraz nowoczesnym potencjometrem
  • oraz wiele innych o czym możecie przeczytać na stronie producenta…

Podsumowując – Nowa generacja koparek od CAT  to nowoczesne koparki idące w parze z takimi elemtami jak oszczędność, bezpieczeństwo i komfort zarówno dla własciciela jak i operatora maszyny !

Gdyby jednak zdażył się jakiś problem z maszyną budowlaną, maszyną drogową, maszyną rolniczą czy maszyną leśną a także hydrauliką siłową tych maszyn – MY rozwiążemy ten problem tutaj —> KONTAKT