październik 30 2017 0Comment

Maszyny Leśne

Maszyny Leśne

Maszyny leśne to kolejny temat związany z firmą MCS Seriws i Naprawa Maszyn.
Jest to kolejna 3 już branża – zaraz po Maszynach Budowlanych, Maszynach Rolnych – która swoje maszyny może śmiało serwisować w naszym warsztacie.

Sytuacja postępu technologicznego jak zwykle się powtarza. Praca wykonywana w lesie w dużej mierze zastąpiona jest już maszynami a nie czynnikiem ludzkim.

Jak wiadomo żeby odciążyć człowieka maszyna musi pracować na najwyższych obrotach – jej przecież nie obowiązują przepisy pracy. 
Tu wszystko zależy już od operatora.

Ale słowem wstępu – jak wspominaliśmy postęp technologiczny dotknął zarówno wszystkie inne branże jak i branże leśnictwa. Obserwować to możemy już w naszych Polskich lasach. 
Najszybciej widoczne to chyba będzie przy wycince drzew. 

Kiedyś wymagało to wielu silnych mężczyzn i ostrych siekier – teraz do lasu wjeżdża jedna maszyna, która zetnie, okoruje i ułoży ścięte drzewo.
Są to tak zwane, wszelkiej harwestery czy też ciągniki/kombajny zrywkowe.

Jak zwał tak zwał  – opinie w tym zakresie są mocno podzielone i słusznie. Ale to zostawmy branżowcom.

 

Takie maszyny jak harwestery zyskały już przydomek piekielnych maszyn, które niszczą nasze lasy. Ale czy tak jest rzeczywiście?
Oczywiście że nie jest to prawdą. Z tego względu iż wjazd tych maszyn do lasu jest niezbędny.
Prace wykonywane w lasach wymagają ogromnej sprawności fizycznej, a przy tym stosowania się do bardzo restrykcyjnych przepisów BHP jak i ochrony środowiska.
Osób chętnych do wykonywania prac leśnych tylko przy pomocy własnej siły fizycznej – niestety ciągle brakuje.
Drwali można już liczyć na palcach jednej ręki. Dlatego właśnie wprowadza się maszyny – jako uzupełnienie braków kadrowych.

Maszyny te mimo ogromnych kosztów zakupy czy eksploatacji (a ta jest niewiarygodnie ważna chociażby na względy bezpieczeństwa) pozwalają na redukcję kosztów (na przełomie dłuższego okresu).

Dzieje się tak ze względu na możliwość zastąpienia kilku ludzi jedną maszyną leśną – za czym idzie zwiększenie wydajności. Drugą sprawą jest spełnianie przez nich restrykcyjnych norm bezpieczeństwa co minimalizuje ryzyko wypadku, o który w pracy w lesie nie trudno.

Nawiązując natomiast do kwestii środowiskowych, maszyny leśne zwane KOMBAJNAMI, są wykonywane szybciej, sprawniej i bezpieczniej. Stosowane są zestawy ścinkowo-zrywkowe, które minimalizuje szkody powstałe w runie leśnym. A to wynika z faktu iż maszyna leśna przebywa krócej na danej powierzchni i dzięki temu m.in. zmniejsza się czas, w którym niepokojone są zwierzęta leśne (zwierzyna).

Człowiek korzysta z darów lasu o pra pra czasów. Dlatego tak istotne jest by prace było prowadzone racjonalnie, ograniczając szkody temu towarzyszące – a w obecnych czasach i zapotrzebowaniu – można to tylko osiągnąć dzięki nowoczesnej technologii.

Poniżej przedstawiamy kilka nowoczesnych maszyn leśnych:

NOWOCZESNY HARVESTER

 

Maszyny Leśne 1


 

BRACKE P11 – maszyny leśne do sadzenia drzew

Maszyny Leśne 2

 

Maszyny leśne – może już nie do końca, ponieważ stosowane są już w Polskich miastach – do przesadzania małych i dużych drzew.
Maszyny Leśne 3

 

Biorąc pod uwagę powyższe – nasze leśnictwo ma potężne fundamenty naukowe i badawcze – dlatego wprowadzanie do niego nowej technologii jest tylko jego udoskonaleniem.

Wszystkie nowe zmiany idą w parze z rozwojem nauk leśnych i biologicznych.

 

Teraz kilka słów do posiadaczy tych maszyn…
Maszyna mimo iż nie człowiek i nie musi tak często odpoczywać – jeżeli ma wam służyć i nie powodować kolejnych zagrożeń życia operatora – musi być odpowiednio serwisowana.

Takie maszyny AŻ KIPIĄ od elektroniki, hydrauliki siłowej i innych istotnych ale zarazem newralgicznych elementów. 

 

Żeby zapewnić sobie bezpieczną i długą oraz owocną współpracę z taka maszyną – i by można nią ograniczać koszty – trzeba korzystać z serwisów i przeglądów. A przede wszystkim ich operator musi na bieżąco monitorować jej pracę.

Maszyny leśne nie są nieśmiertelne – mają swoją żywotność oraz żywotność poszczególnych podzespołów. 

Dlatego zachęcamy do korzystania z usług naszego warsztatu naprawy maszyn.

MCS Serwis i Naprawa Maszyn 

zapewni wam profesjonalną pomoc w zakresie diagnostyki komputerowej maszyn, naprawy hydrauliki siłowej, zakuwania węży, napraw mechanicznych, wymian części eksploatacyjnych i przeprowadzania regularnych serwisów.

 

Nie możesz do nas dojechać ?? ZADZWOŃ a dojedziemy do Ciebie wraz z całym serwisem!

Dotatkowo korzystając z naszych usług macie pewność najlepszej i fachowej obsługi.

Warto nas odwiedzić – znamy się na rzeczy !

Więcej o naszych dotychczasowych wykonach w zakładce REALIZACJE.

Zapraszamy do kontaktu poprzez facebook:

poprzez telefon:

 

880 622 542

 

lub poprzez zakładkę kontakt.