czerwiec 21 2018 0Comment
hyundai maszyny

Hyundai – potrzeba matką wynalazku

Hyundai – potrzeba matką wynalazku

Hyundai – potrzeba matką wynalazku

Jak stary jest świat tak stare jest powiedzenie iż POTRZEBA zawsze była, jest i będzie MATKĄ WYNALAZKU. 

O prawdziwości tej tezy możemy się przekonać w każdej branży – również w branży maszyn ciężkich.

Ostatnim czasy w mediach głośno mówi się iż rynek śmieci komunalnych rośnie – a co za tym idzie rośnie również potrzeba ich utylizacji.

Powstają nowe wysypiska, powstaje nowa technologia do utylizacji i recyklingu.

 

I własnie w tym miejscu potwierdza się że teoria o potrzebie i wynalazku się sprawdza. Hyundai -potrzeba matką wynalazku to slogan który pokazuje jak szybko powstaje i relizowana jest myśl techniczna w zakresie rynku śmieci komunalnych.

 

Hyundai – tworzy nową maszynę

Właśnie teraz Hyundai wprowadził na swój rynek sprzedaży nowy model ładowarki kołowej – nazywa się HL960 HD.

Jej przeznaczeniem jest przetwarzanie i recykling odpadów – i jest to już wspomniana reakcja na potrzeby tego sektora.

 

Hyundai – potrzeba matką wynalazku – to odpowiedź w postaci ładowarki z możliwością maksymalnego obciążenia do 19 ton. 

Ponadto jej twórcy wyraźnie połączyli przeszłość z teraźniejszością i zaufali podzespołom z poprzednich modeli. Mowa tu między innymi o zabezpieczeniach jak i specjalnych osiach – mogących pracować pod ogromnym obciążeniem około 40 ton z przody maszyny jak i około 30 ton na jej tyle.

 

Jednakże pojawiły się również nowości – takie jak napęd ze sterowaniem elektronicznym o mocy 166 kW przy obrotach około 2000 na minutę. 

Dodatkowo ładowarka ta zgodnie z coraz to nowszymi wymogami środowiskowymi – ma zainstalowany system START/STOP silnika i sprzęgła – tak by zminimalizować zużycie paliwa.

Hyundai proponuje w zakresie nowej ładowarki – wyposażenie opcjonalne. A są nimi m.in. zabezpieczenia chroniące zarówno operatora maszyny jak i samą maszynę przed spadającymi obiektami.

Zabezpieczenia wg. Hyundai mają obejmować ochronę kabiny, ochronę siłownika łyżki, ochronę przednich i tylnich świateł, ochronę przewodów przyłączeniowych, a także tylnej maskownicy chłodnicy.

 

Rynek recyklingu i utylizacji odpadów bardzo szybko rozwija się w Europie

W związku z tym, jak i w związku z ciągłym rozwojem technologii – producent tej ładowarki postawił również na inwestycje związaną z systemami multimedialnymi.

W przypadku tej ciężkiej maszyny z sektora maszyn budowlanych – będzie to system Infotainment, który za zadanie ma usprawniać i ułatwiać operatorowi pracę.

Polega on stałym i ciągłym przekazywaniu informacji operatorowi o stanie maszyny.

Dodatkowo maszyna wyposażona jest w panoramiczny ekran dotykowy o rozmiarze 7 cali. Jego funkcje przypominają działanie i funkcje smartfona – gdzie obsługiwany jest system głośnomówiący bluetooth. 

Ponadto system ten oferuje także możliwość połączenia się ze smartfonem operatora – a co za tym idzie wyświetlania jego funkcji na większym ekranie – w tym nawigacji i przeglądarki internetowej.

 

HYDRAULIKA SIŁOWA ŁADOWARKI HL960 HD

Model ten wyposażony jest  w joystick sterujący wysięgnikiem, łyżką i przewodem hydraulicznym. 

 

Dlatego jeżeli planujecie wejście na rynek utylizacji i recyklingu odpadów – warto pochylić się na tą maszyną.

W przypadku pytań w zakresie maszyn – zapraszamy do kontaktu TUTAJ