Elektromagnes Dynaset

Elektromagnes Dynaset

Elektromagnes Dynaset? Co to jest i w jakim celu MCS o tym pisze?

A to dlatego że elektomagnes Dynaset to element montowany do koparek czy koparko ładowarek. A skoro coś dotyczy maszyn budowlanych i jest warte opisania to na pewno znajdziecie to na stronie MCS Serwis i Naprawa Maszyn.

 

Elektromagnes Dynaset to głównie chwytak elektromagnetyczny do złomu, metalu lub szyn kolejowych. Oczywiście, jego zastosowanie może być znacznie szersze – o czym poniżej…

 

To jak istotne i ważne jest by efektywnie i szybko oddzielić elementy metalowe od elementów niemetalowych wiedzą głównie właściciele złomowisk, firm rozbiórkowych czy pracownicy zajmujący się oczyszczaniem, rozbiórką czy też modernizacją torów kolejowych.

To właśnie w tych miejscach pracują takie maszyny budowlane, które wyposaża się w to urządzenie.

Ponadto, w tego typu pracach wykorzystuje się nie tylko zwykłe chwytaki, które można spotkać na koparkach, koparko ładowarkach czy dźwigach samochodowych HDS.

Używa się również wskazany elektromagnes firmy Dynaset. Jego dystrybutorem w Polsce jest firma Serafin Maszyny. Urządzenie to pozwala na najbardziej precyzyjną pracę i to w każdych warunkach.

 

JAK DZIAŁA ELEKTROMAGNES??

 

Elektromagnesy typu HMAG wyposażone są w  wbudowany hydrauliczny generator magnetyczny. To powoduje natomiast że urządzenie wymaga jedynie podłączenia hydraulicznego.

Dzięki temu uruchamianie i wyłączanie elektromagnesu odbywa się za pomocą hydrauliki siłowej maszyny roboczej – nie wymaga się już innych źródeł zasilania.

Hydrauliczny generator magnetyczny jest pełnym indywidualnym źródłem mocy dla elektromagnesów – a dzięki funkcji szybkiego rozładowaniu łądunku magnetycznego, upuszczanie materiału podczas pracy jest całkowicie pod kontrolą operatora maszyny budowlanej.

 

Chwytak HMAG jest prosty w użyciu i współpracuje z wieloma maszynami budowlanymi, maszynami ciężkimi, maszynami rozbiórkowymi i tak dalej…

Można go zamontować na różnego typu maszynach, takich jak:

 • maszyny wyburzeniowe
 • koparki
 • koparko-ładowarki
 • żurawie samochodowe HDS

 

 

W jakich branżach elektromagnes może okazać się niezbędny?

Chwytaki elektromagnetyczne wykorzystywane są w wielu branżach i sektorach przemysłu – jednak najczęściej spotkać je można w budownictwie. 

Wykorzystuje się je między innymi do porządkowania terenu pod prowadzone prace budowlane. 

Urządzenie takie pozwala maszynie zebrać elementy zbrojenia, wyciąganie z gruzu drobnych prętów oraz przenoszenie ciężkich elementów stalowych.

Równie często taki chwytak spotkać można w kolejnictwie.

Elektromagnesy MAG są idealne również do pracy na terenach złomowisk.

Dzięki nim segregowanie i porządkowanie złomu, bądź jego przenoszenie odbywa się szybciej, łatwiej i bezpieczniej.

 

 

Warto zwrócić uwagę iż takie maszyny budowlane i drogowe, na których montowane było takie urządzenia były serwisowane również w naszym warsztacie.
MCS Serwis i Naprawa Maszyn miała okazję reperować układ hydrauliki siłowej, który służył m.in. do zasilania takiego elektromagnesu.

 

Oprócz tych – w MCS Serwis Maszyn Gorzów Wlkp w ostatnich dniach mieliśmy również takie zlecenia:

 • wymiana łańcuchów napędowych w JCB
 • regeneracja podstawy siłownika ramienia głównego w dźwigu
 • tulejowanie siłownika ramienia głównego w dźwigu
 • wymiana gwiazd napędowych w koparce KOMATSU
 • naprawa podwozia koparki KOMATSU
 • regeneracja i tulejowanie ramienia LONG
 • wymiana pompy wtryskowej w koparce JCB
 • naprawa skrzyni biegów w ładowarce JCB
 • naprawa urządzenia hakowego w MAN
 • naprawa hydrauliki siłowej ramienia żurawia samochodowego HDS

te i inne realizacje możecie samodzielnie oglądnąć w naszej galerii – TUTAJ